Fizik Özel Dersi

FİZİK DERSİNİN İŞLENİŞİ

Fizik dersi etrafını incelemeyi seven, belgesellerde mühendislik harikalarını izlemekten kendini alamayan bazı öğrenciler için zevkli ve ilgi çekici bir konu olabildiği gibi birçok diğer öğrenci için de büyük bir sorun teşkil eder. Çünkü öğrenciler genel olarak derse çaba sarf etmekten kaçınır. Fizik de aynı matematik gibi önceden anlatılan kavramları bir sonrakileri anlatmak için kullanabilen bir ders olduğundan. Bir konuyu kaçırmak gerçekten ipleri kaçırmak anlamına gelebiliyor.

Şöyle ki, Osmanlı İmparatorluğunun kuruluş dönemini çalışmamış bir kişi direk yükselme dönemini çalışsa sıkıntı yaşamazken kuvveti anlamayan öğrenci moment konusunu halledemez. Zaten bu yüzden fizik dersi ciddi anlamda rağbet gören özel derslerden biridir.

Yanlız genel kanının tersine fizikten sadece özel ders almak yetmez. Hatta çoğu durumda aslında herkese yetmesi gereken okuldaki ders ile yetmez. Fizik dersinin deneylerle, görsellikle desteklenmesi, bilgilerin görsel imajlarla hafızaya alınarak geri çağrılmasının kolaylaştırılması bu ders için hayati önem teşkil eder. Ancak bu dersi özel ders olarak veren pek az kişi gerçekten fizik deneyleri yapar. Halbuki görsellik hem öğrencinin ilgisini yüksek tutarken hem de başarı için vermesi gereken çabayı azaltır. Öğrenci derste alabileceğini aldığı an başarılı da olur.

Dolayısı ile biz Ozelders.com olarak verdiğimiz fizik derslerinde veli onayı ile deneylere de vakit ayırmaya ciddi anlamda özen göstermekteyiz...

Tel: 0555 640 4511

özel ders facebook özel ders twitter