KİMYA DERSİNİN İŞLENİŞİ

Kimya dersi de yine fizik dersi gibi bol görsel ve işitsel öğelerle desteklenebilen, ders kısmı olduğu kadar da deney ve performans kısmı olan bir derstir. Bu derste öğrenilen kavramlar matematik ve fizik derslerinde öğrenilenlere nazaran daha yeni daha farklı kavramlardır. Bu pozisyonundan dolayı matematik ve fizik dersleriyle arası iyi olmayan birçok öğrencinin kimya dersi ile arası iyidir.

Kimyadaki kavramlar çok önemlidir ve bu kavramları öğrencinin bir kere içselleştirebilmesi konuyu anlaması ve bir daha unutmaması demektir. Bu açıdan kimya özel dersi alacak öğrencilere önerim bu dersi veren özel öğretmenlerinden kavramları açıklamalarını istemeleridir. Bu öneriyi yapıyorum çünkü genelde öğrenciler soru odaklı çalışmayı tercih eder. Çözüm yöntemi ezberleyip yazılıyı atlatmak isteyen öğrenci kendisi açısından işin kolayına kaçmak isteyecektir pek tabii ki. Ancak bu derslerden üniversite giriş sınavında da sorumlu olacak olan öğrenci aslında kendi iyiliğine yönelik bir tercih yapmamaktadır. Neden derseniz kendini aynı konulardan bir kere daha özel ders almak ve onları bir kere daha çalışmak zorunda bırakan öğrenci aslında kaybedeceğinden çok daha fazla zamanı çok daha az sonuç için kaybetmiş olur.

Biz ozeldersal.com olarak verdiğimiz kimya özel derslerini veli onayıyla deney ve performans destekli bir programda gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Kimya özel dersinde hem okulu hem  üniversite giriş sınavlarını hallederek öğrenciye kendisine daha fazla vakit ayırma imkanı ve aileye daha az özel ders ücreti ödeme imkanı sağlamış oluyoruz.

Tel: 0555 640 4511

özel ders facebook özel ders twitter