KURULUŞ AMACIMIZ

PDFYazdıre-Posta

KURULUŞ AMACIMIZ

amacimiz

Boğaziçi Üniversitesi sayesinde birbirleriyle tanışmış insanlar olan bizlerin ortak paydası özel ders olgusuydu. Bu olgu ile üniversite ortamında tanışan bizler, ortak noktalarımızı ve farklılıklarımızı keşfederken fark etmeden de olsa özel ders ile ilgili birçok doktrini kafamıza oturtmaya başladık. Bir süre sonra da kendiliğinden böyle bir tecrübe birikimini beraber yaşayan insanlar olarak bu işi beraber geliştirebileceğimize karar verdik.
İşte bu moral değerler ve bu motivasyon etrafında toplanan bizler ozeldersal.com’u kurduk. Ozeldersal.com sayesinde üniversitemiz, ailemiz ve iş çevremizde yaşadığımız tecrübeleri harmanlayıp bunları bugünün öğrencilerinin başarı hikâyelerine dönüştürmeyi amaçlıyoruz.
Sahip olduğumuz beceri ve değerleri gelecek kuşaklara aktararak ülkemize hayırlı, kendi hayallerini gerçekleştirebilmiş mutlu öğrenciler yetiştirmek dileğiyle sizlerle merhaba diyoruz.

 

KURUCUDAN MESAJLAR

ozel-ders-hakkimizda

Ozeldersal.com’un kurucusu olan ben Deniz Mehmet Önal, üniversiteye başladığım 1998 yılından beri özel dersle uğraşmaktayım. Lise ikinci sınıfta iken arkadaşlarımı çalıştırarak başladığım bu ders anlatma olayı ders anlatmış olduğum arkadaşlarımın ve ailelerinin referansları ile üniversite eğitimimin hazırlık yılında harçlıklarımı çıkardığım amatör bir meslek haline geldi. Aynı senenin sonunda ulaştığım yoğunluk ile özel ders olgusunun profesyonel bir meslek olarak düşünülebileceğini farkettim. Daha sonra üniversite eğitim hayatımdan kalan zamanımın tümüne yakınını bu işe adadım. Üniversite bittikten sonra da başka bir iş aramayarak bu işle hayatımı idame ettirmeye başladım.

11 yıldır zevk alarak yapmakta olduğum mesleğim olan özel eğitimi daha iyi ve daha başarılı hale getirebilmek adına kendimi her yönden geliştirmeye çalıştım. İşte bu yazıda sizlere bunu nasıl başardığımı aktaracağım.

Bu işi benimsememdeki en büyük etkenlerden biri de babam olan Atilla Önal’ın hayatını bu meslekle kazanmış olmasıdır. 40 yılı aşkın muazzam tecrübesinden yararlandığım babam, eğitim anlamında etrafımda gördüğüm ve bildiğim en donanımlı ve en bilgili insandır. 11 yıldır bu işle uğraştığım ve eğitim hayatım boyunca gerek lisede, gerek dersanede ve gerekse üniversitede en üst kademe öğretmenlerle çalıştığım göz önüne alınırsa çok şanslı olduğum söylenebilir.

Babam vasıtası ile edinmiş olduğum bu tecrübe çok önemli de olsa modern eğitim çok ama çok değişti. Eğitim bilimleri adı altında çeşitli teori ve taksonomiler geliştirildi. Günümüz teknolojilerinin eğitim alanına entegrasyonundan tutun da sürekli gelişen, değişen ve güncellenen eğitim sisteminin yeni jenerasyon öğrencilere uygulanması ve öğrencilerin bu sistemlere adaptasyonuna kadar bir sürü yeni olgu artık çok ciddi bir biçimde eğitim hayatımızın içindedirler. Dolayısıyla tecrübesini bu yeni eğitim sistemleri ile harmanlamayı becerebilen kurumlar günümüz Türkiye’sinde modern eğitimin lokomotifi olacaklardır.

Bahsi geçen konseptlerin ışığı altında kendi tecrübelerimin ve yani eğitim sistemimizin bir harmanlamasını yaparak kendi sistemimi kurdum. Bu sisitem, eski eğitim sistemi ile bazı yayınların modüler piramit sistemi adını verdiği bir sistemin karışımıdır. Uzun yıllardır modüler piramit sistemini kafamda kurarken bazı eğitimcilerin benden önce davranmış olması ilk başta beni üzmüş olsa da bana bir örnek oluşturmak suretiyle daha iyisini yapma şansını da sunmuştur.Bu sıralar işte bu sistemi kurmakla uğraşıyoruz.

Sevgili veli;

Kısacası bu işi kalıcı bir meslek olarak yapan, onu önemseyen, tecrübeli, eğitim bilimleri ile ilgili güncel bilgi sahibi ve ciddi eğitim kadromuzla bu önemli serüveni sizlerle beraber yaşamaya hazırız. Unutmayalım artık eğitim hayatında başarının yeni bir adı var.

Kurucu
Deniz Mehmet Önal

 

 
 


Tel: 0555 640 4511

özel ders facebook özel ders twitter