TÜRKÇE ÖZEL DERSİN ÖNEMİ

türkçe özel ders

TÜRKÇE ÖZEL DERSİN ÖNEMİ

Sayısal derslere oranla daha az özel derse başvuran bir branş olsa da Türkçe çalışmaları çok önemlidir. Bilinenin aksine son yıllarda sınavlarda türkçe ağırlığı arttırılmıştır. Önceleri en önemli ders matematik ondan sonra da fen bilimleri iken şimdi türkçe, fen bilimleri derslerinden daha ağırlıklıdır. 1 nete karşılık gelen puanı matematiğe çok yaklaşmıştır. Bu açıdan artık türkçe matematik kadar önem verilmesi gereken bir branş olmuştur.
TYT ortak alan sınavı olduğundan sayısalcısı da sözelcisi de türkçe çözmektedir. Ancak buradaki anahtar nokta şudur ki: anadilimiz olduğundan herkes Türkçeyi az çok çözer, bu yüzden küçümsenen türkçe sayısalcılar için pek problem olmamıştır. TYT sınavındaki 40 türkçe sorusunun kendiliğinden 20 – 25 tanesini rahat çözebilen bir sayısal öğrencisi biraz çalışma ve test çözümü ile bu sayıyı 33-38 netlere yükseltirken muhtemel kayıplarını da yok etmektedir. Ayrıca yine sınav tercih sistemimizin elverdiği ölçüde sayısal bölümlerde istediğini yakalayamazsa eşit ağırlık bölümünde olup da sözel ve eşit ağırlık öğrencisinin hayallerini süsleyen bölümleri tercih ederek sözelcilerimizin ve eşit ağırlıkçılarımızın hayatlarını zorlaştırabilmektedir.
Sayısal öğrencisine türkçe kolay gelirken maalesef ki sözel öğrencisine matematik zor gelmektedir. Artık herkesin Türkçeyi çözebildiği bir sınavda maalesef ki sözel öğrencisinin söz konusu matematik netlerine ihtiyacı vardır. Farklı branş sorularının aynı anda çözüldüğü yegane sınav olan TYT sınavında sözel öğrencinin geliştirmesi gereken strateji Türkçeyi elinden geldiğince hızlı ve kesin çözerek zaman arttırmak ve o zamanı zorlandığı matematiğe aktararak matematiği istediği noktaya çekmektir.
Benzer şekilde mükemmeli arayan sayısal öğrencileri de net puanı bu kadar yüksek olan bir branş dersini küçümseyerek onu hızlı ve tam çözüp başarıya ulaşmayı amaçlamalıdır.
Bu bağlamda kendini geliştirmeye ve hızlandırmaya ihtiyaç duyan farkındalığı yüksek öğrenciler türkçe özel dersine ihtiyaç duyarlar. Alanında uzman, ösym yönelimlerini bilen ciddi bir öğretmenin verdiği türkçe özel dersleri söz konusu öğrencilerimizi başarıya ulaştırır.
Özel ders adı üzerinde özel bir çalışmayı anlatır ve türkçe de tüm diğer branşlar gibi bu özel ilgiyi pek çoğundan daha fazlasıyla hak etmektedir. Ciddi sonuçlar için Türkçeyi kenara itmeyin ve hemen almak için iletişime geçin.

 


Tel: 0555 640 4511

özel ders facebook özel ders twitter